Banka Hesap Numaralarımız

+90 216 484 54 54

bilgi@versusmedya.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog Albaraka Türk API platformunu kullanıma açtı

Albaraka Türk API platformunu kullanıma açtı

25 Mayıs 2019

Albaraka Türk, 29 farklı bankacılık servisinin yer aldığı API platformunu kullanıma açtı...

2019 yılında, yeni nesil dijital ödeme uygulaması Alneo ve 2 girişime yaptığı yatırım ile karşımıza çıkan Albaraka Türk, sahip olduğu API platformu ile ilgili önemli bir karar aldı. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre Albaraka Türk, 29 farklı bankacılık servisinin yer aldığı API platformunu başta kurumsal firmalar, girişimler ve fintechler olmak üzere geliştiricilerin kullanımına açtı.

Albaraka Türk, yarının bankacılığını inşa etmek için 6 ana kategori altında 29 farklı bankacılık API’ını https://developer.albarakaturk.com.tr adresi ile erişilebilecek platform aracılığı ile kullanıma açtı. API'ları oluşturan 6 ana kategori ise “Hesaplar”, “Para Transferleri”, “Finansman Bilgileri”, “Kredi Kartları”, “YatırımÜrünleri” ve “Bilgi Servisleri”nden oluşuyor.

Albaraka API’larını kullanan geliştiriciler, müşterinin iznini alarak kendi platformları üzerinden ilgili servislere ilişkin hizmetler de verebilecekler. Ayrıca geliştiriciler, kişisel finansal yönetim uygulamaları ile kişinin hesap bilgilerine ve hesap hareketlerine ulaşarak bu veriler ile müşteriye finansal önerilerde bulunabilecekler.

Geliştiricilerin Albaraka API platformuna kolayca kayıt olduktan sonra hangi API’ların kullanılacağı ve proje detaylarını içeren form ile projelerini oluşturarak API’ları test edebileceklerini de ekleyelim. 

Albaraka API platformu ile güçlü iş birlikleri kurmak ve yeni iş modelleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için API ekosistemini inşa etme yolunda hızla ilerlediğini belirten Albaraka Türk, API’larını kullandırmaya kendi girişimleri olan insha ve Alneo ile başladı.


Kaynak: Arden PapuçiyanBu yazı 341 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +90 216 484 54 54

Bizi Arayın +90 216 484 54 54

Cumhuriyet Mh. Libadiye Cd. No: 37/3 Üsküdar/İstanbul
+90 216 484 54 54
+902166061432
bilgi@versusmedya.com

Versus Medya Agency

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge, marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları Versus'a aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ