bilgi@versusmedya.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog Facebook Reklamları İçin iOS14 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Facebook Reklamları İçin iOS14 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

28 Ağustos 2021

Haziran 2021 yılı itibariyle Apple, iOS14 güncellemesini aktif etti aldı. Gelen güncellemeyle Apple kullanıcıları, kişisel verilerini App Store’daki uygulamalarla palaşmak zorunda değil. Ancak Facebook Business’ta bazı işlemler yaparak iOS14 kullanıcılarının verilerini özellikle dönüşüm ve katalog satışları kampanyaları hedefi için takip edebilmek mümkün.

iOS14 Güncellemesi Nedir? Neden Önemli? Güncelleme Nasıl Yapılır?

iOS14 güncellemesi Apple markasının iOs kullanıcıları için devreye aldığı bir yazılım güncellemesidir. iOS14 ile gelenler biz ajanslardijital pazarlama tarafında reklam verenler için oldukça önemli.

Bundan önceki Apple yazılımlarında uygulama indiriken verileri paylaşmak zorunluydu fakar bu güncellemeyle Apple kullanıcıları, artık store'da ki uygulamalarla verilerini paylaşmak zorunda değil. Reklam verenler için detaylı veri takibi yapabildiğimiz bir sistemde işler birden tersine döndü ve veri izleyemediğimiz bir alanda da müşterilerimize veriye bağlı dijital reklamlar çalışması yapmak zorlaşacağı gibi reklam verenler için gelir kayıplarıda olacak. Fakat kullanıcılarının bütün verilerini alamayacak olsak da Facebook Business’ta yapacağımız bazı işlemlerle birtakım verileri toplamak mümkün olacak.

Facebook Business’ta iOS14 güncellemesi için izlenmesi gereken adımlar:

  • Facebook Business’ta İşletmenizin olması,
  • Facebook Piksel’in web sitenize ekli olması,
  • Facebook Dönüşüm Olaylarının web sitenize ekli olması gerekmektedir.

Bu yukarıdaki şartları karşılayan bir Facebook Business işletmeniz varsa aşağıdaki güncellemeleri yaparak Facebook Business’ta iOS14 güncellemesi için gerekli kurulumları tamamlayabilirsiniz.

Facebook Business’ta iOS14 Güncellemesi için Yapılması Gerekenler

Facebook Business’ta iOS14 kullanıcılarının verilerini kısmen toplayabilmek için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  • Facebook Domain doğrulaması yapılmalı
  • Kurulu olan Olaylar, Olay Yöneticisi’nde Toplu Olay Ölçüm kısmına taşınmalı.

Facebook Piksel yerine Dönüşümler API’si kurarak da Apple kullanıcılarının %15’e kadar daha fazla verisini takip edebilmeniz mümkündür.

Aşağıdaki YouTube videosunda iOS14 güncellemesi için yapılması gereken işlemleri detaylıca anlattım. Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler için YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın. 🙂Bu yazı kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +902164845454

Bizi Arayın +902164845454

Batı, Nida Kule, barbaros mahallesi, Begonya Sk. no:1, 34746 Ataşehir/İstanbul
+902164845454
02164845454
bilgi@versusmedya.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ