Banka Hesap Numaralarımız

+90 216 484 54 54

bilgi@versusmedya.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog Google, Stadia platformu için oyun geliştirecek!

Google, Stadia platformu için oyun geliştirecek!

27 Ekim 2019

Google, Stadia platformu için bir oyun stüdyosu kurduğunu duyurdu. Google tarafından kurulan oyun stüdyosunda bulut tabanlı oyun abonelik servisi Stadia için oyunlar geliştirilecek.

Google'ın bulut tabanlı oyun abonelik servisi olarak konumlandırdığı Stadia'dan ilk olarak geçtiğimiz Mart ayında sizlere bahsetmiştik. İlk etapta 14 ülkede kullanıma sunulacak olan oyun abonelik servisinin 19 Kasım tarihinde kullanıma sunulacağı ise geçtiğimiz hafta düzenlenen "Made By Google 2019" etkinliğinde duyurulmuştu.

Bildiğiniz gibi Google bir oyun geliştiricisi değil. Bu nedenle Stadia platformunun içinde 3. parti oyun geliştiricilerinin oyunlarının yer alması bekleniyordu. Bugün bu konu özelinde bir açıklama yapan Google, Stadia platformu için bir oyun stüdyosu kurduğunu duyurdu. Google tarafından kurulan oyun stüdyosunda bulut tabanlı oyun abonelik servisi Stadia için oyunlar geliştirilecek.

Kısacası Google, tıpkı Netflix gibi kendi servisi için orijinal içerikler üretecek. Kanada'nın Montreal şehrinde kurulan oyun stüdyosunun başına ise "Assassin's Creed" oyunları ile tanınan Jade Raymond getirildi. Kurulan Stadia oyun stüdyosunun Google tarafından kurulacak olan tek oyun stüdyosu olmayacağını da ekleyelim.

Stadia ve oyun sektöründeki planları ile ilgili açıklamalar yapan Google, gelecekte Stadia için daha fazla oyun stüdyosu kuracağını da paylaştı. Kurulacak oyun stüdyolarının ne zaman, nerede kurulacağı ve geliştirilecek olan oyunlarlar ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim.


Kaynak: Arden PapuççiyanBu yazı 137 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +90 216 484 54 54

Bizi Arayın +90 216 484 54 54

Cumhuriyet Mh. Libadiye Cd. No: 37/3 Üsküdar/İstanbul
+90 216 484 54 54
+902166061432
bilgi@versusmedya.com

Versus Medya Agency

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge, marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları Versus'a aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ