bilgi@versusmedya.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog PC oyunlarına odaklanan yerli oyun girişimi: HES Games

PC oyunlarına odaklanan yerli oyun girişimi: HES Games

05 Aralık 2020

İlk olarak geçtiğimiz yıl Tactic Force isimli oyunu kullanıma sunan HES Games, oyunculardan aldığı geri dönüşleri değerlendirip tamamen ücretsiz CS:GO ve PUBG benzeri, yerelleştirilmiş bir oyun olan Sabotaj adlı ikinci oyununu da geliştirdi.

Geçtiğimiz dönemlerde ülkemizdeki mobil oyun sektörünün hızla geliştiğini ve her geçen gün yeni yatırımlar aldığını sizlere aktarmıştık. PC oyunculuğu da tıpkı mobil oyunlar gibi popülerliklerini her geçen gün artırmaya devam ediyor. PC oyunları geliştirmek için yola çıkan HES Games, 2017 yılının Haziran ayında Mutlu Arıcı ve Burak Altun tarafından kuruldu.

İlk olarak geçtiğimiz yıl Tactic Force isimli oyunu kullanıma sunan HES Games, oyunculardan aldığı geri dönüşleri değerlendirip tamamen ücretsiz CS:GO ve PUBG benzeri, yerelleştirilmiş bir oyun olan Sabotaj adlı ikinci oyununu da geliştirdi.

Yaklaşık 3,5 yıldır geliştirilen SABOTAJ oyunu 3 ay önce açık betaya çıktı. Sabotaj oyununun Unreal Engine oyun motoru ile geliştirildiğini de ekleyelim. Tamamen ücretsiz olan Sabotaj oyununda kullanıcılar oyun içi kazandıkları paralar ile silahlarına desen, anahtarlık ve eklenti alabiliyorlar.

 

 

 

Sabotaj'ın oyun içi satın alma seçeneği sunduğunu da ekleyelim. Sabotaj'da yer alan oyun içi satın alma seçenekleri üzerinden gelir elde eden HES Games, bugüne kadar herhangi bir yatırım almadı. 

Türk oyun sektörünün adını dünya ülkelerinde duyurmak için yola çıkan HES Games, "Türkler tarafından Türkiye'de geliştirilen oyun" etiketi altında veya arkasında imzalarının olmasını sağlamak istiyor. İlk etapta Türkiye, önümüzdeki 6 ay içinde ise Avrupa ve MENA bölgesinde Steam üzerinden Sabotaj oyununu aktif etmeyi hedefleyen HES Games, bunun için gerekli arayüz ve çeviri çalışmalarını gerçekleştiriyor.Bu yazı kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +902164845454

Bizi Arayın +902164845454

Batı, Nida Kule, barbaros mahallesi, Begonya Sk. no:1, 34746 Ataşehir/İstanbul
+902164845454
02164845454
bilgi@versusmedya.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

White Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti.

İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ