Banka Hesap Numaralarımız

+90 216 484 54 54

bilgi@versusmedya.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog Tasarımıyla dikkat çeken otonom elektrikli scooter: Pal

Tasarımıyla dikkat çeken otonom elektrikli scooter: Pal

29 Nisan 2019

İngiltere merkezli bir tasarım ajansı olan Layer ve Çinli elektrikli araç üreticisi Nio'nun ortak çalışması olan Pal, yapay zekanın bir kolu olan derin öğrenme ile desteklenerek, bilinçli hale geliyor.

Şık, katlanabilir, bilinçli... Bu özellikler, otonom ve elektrikli bir scooter olan Pal'e ait. Şimdilik bir prototipten ibaret olan Pal, yapay zeka teknoloji ve derin öğrenme ile bilinçlenen mobil bir platform. Bu, kullanıcısının Pal ile gittiği bir rotayı kaydeden otonom e-scooterın, bir sonraki sürüşlerde kullanıcısının aynı rotaya müdahalesiz ulaşmasını sağladığı anlamına geliyor. 

Pal, İngiltere merkezli bir tasarım ajansı olan Layer ve Çinli elektrikli araç üreticisi Nio'nun ortak çalışması. Yuvarlak hatları, fütüristtik görüntüsü ile duvara adeta bir sanat eseri gibi asılabilen Pal, moduler elektrikli bir bataryaya sahip.  Batarya, herhangi bir Nio aracının bagajında ​​veya kullanıcının evinde şarj edilebiliyor. 

Bir akıllı telefon uygulaması, scooter'ın elektronik aksamına takılırken, üstünde küçük, zor görülebilen bir ekran, hızı ve kalan şarjı gösterir. 

Pal’un direksiyon kolonuna, çantalar, sepetler ve hatta bir alışveriş sepeti de dahil olmak üzere bir dizi aksesuar takılabilir. Konu sürüşe gelince, kullanıcısının tek yapması gereken Pal'a sesli bir komut vermek. Nio’ya ait bir sistem olan AI teknolojisi Nomi, Pal'i akıllı hale getirdi. Şirket, AI asistan olan Nomi'yi elektrikli otomobiller için geliştirmişti. 

Otonom e-scooter bahsettiğimiz gibi bir prototip'ten ibaret. Milano Tasarım Haftası'nda görücüye çıkacak olan e-scooterın şimdilik bir fiyatlandırma stratejisi ya da herhangi bir satış tarihi bulunmuyor. 


Yazı: Seda Şener ŞahinerBu yazı 150 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +90 216 484 54 54

Bizi Arayın +90 216 484 54 54

Cumhuriyet Mh. Libadiye Cd. No: 37/3 Üsküdar/İstanbul
+90 216 484 54 54
+902166061432
bilgi@versusmedya.com

Versus Medya Agency

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge, marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları Versus'a aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ